Web o ikariamu

Verze 0.3.2

Shrnutí verze 0.3.2

 • Vylepšení - Mód dovolené byl přepracován: hráč nyní může přejít do módu dovolené kdykoliv. Lodě a vojáci kteří budou v tu chvíli na cestě do hráčova města se dokončí. Nicméně nové mise mohou začít pouze až se stávající mise dokončí. Rozmístěné jednotky (hlavně hráčovi lodě), které jsou na cestě pryč budou rozptýleny. Stavební práce budou po dobu módu dovolené pozastaveny a po přihlášení zpět do hry budou opět pokračovat.
 • Vylepšení - Dvojnásobná úložná kapacita: za Ambrózie vám bude zdvojnásobena úložná kapacita zabezpečených surovin před drancováním.
 • Vylepšení - Ochrana nováčků: nově registrovaní hráči nemohou být napadeni dokud jejich městská radnice nepřesáhne 4 úroveň. Mohou napadat ostatní hráče nebo založit svou první kolonii. Hráči co budou mít aktivní Prémium účet budou pod touto ochranou do 6té úrovně radnice. Pokud hráči přejdou do módu neaktivity, nováčkovská ochrana propadne. Vojáci nemohou být rozmístěny v městech pod nováčkovskou ochranou.
 • Vylepšení - Obchodní nabídky přepracovány: seznam s nabídkami nyní zobrazuje úroveň obchodního přístavu. Dle toho je poté možné odhadnout délku trvání celého obchodu.
 • Vylepšení - Výzkumný systém přepracován: dříve mohli hráči určit pouze druh výzkumu kterým se mají vědci zabývat a tam byly výzkumné body automaticky přidělovány a výzkumy vyzkoumány. Od teď každý hráč (splňující požadavky výzkumu) může investovat výzkumné body přímo do výzkumu který chce. Výroba výzkumných bodů je zachována. Až vaši vědci vyrobí dostatek výzkumných bodů na váš požadovaný výzkum, můžete tyto body přenést na daný výzkum přes výzkumného poradce. Funkce 'Urychlit výzkum pomocí krystalického skla' byla vynechána.
 • Vylepšení - Ostrovní fórum: každý ostrov má nyní malé fórum, které mohou využívat obyvatelé ostrova. Fórum naleznete v divadle, které je umístěno na ostrově.
 • Vylepšení - Zázraky přepracovány: každý ostrov má zázrak, který má specifické schopnosti. Hráči mohou postavit chrám ve svých městech ve kterém se mohou obyvatelé stát kněžími. Kapacita knězů je závislá na úrovni chrámu. Kněží v daném čase produkují tzv. víru k zázraku která má pohybliví limit (limit je závislý na úrovni zázraku a maximální populace všech měst na ostrově). Víra se sníží pokud kněze odstraníte z chrámu nebo když je limit změněn. Každý ostrovní zázrak má maximálně 5 úrovní a může být zvyšován komunitou na ostrově. Ke zvýšení úrovně, je nutné darovat luxusní suroviny. Je jedno jaké to jsou, ale je nutné aby to byly suroviny, které nelze na ostrově těžit. Příklad: na ostrově s mramorem lze darovat pouze víno, sklo a síru. 5 úrovní určuje sílu schopnosti zázraku. Hráči mohou vyvolat zázrak když kněží ze všech měst na ostrově dosáhnou dostatečné víry k dané úrovni. Vyvoláním zázraku se nesníží víra! Každý hráč může aktivovat schopnost zázraku nezávisle na ostatních hráčích na ostrově. Schopnost zázraku má vliv na celý hráčský účet (všechny vojáky, lodě či města). Tyto zázraky jsou časově omezené (obvykle 2 hodiny) a nemohou být opět aktivován po několik hodin (obvykle 20 hodin). Předchozí schopnosti nejsou brány v potaz.
 • Vylepšení - Bitevní systém přepracován: jednotky a bitevní postupy byly celkově změněny. Jsou zde různé pozice, či bitevní linie na bojišti které mohou být obsazeny specifickými jednotkami, které zapojíte do akce různými způsoby. Těžká pěchota je v první hlavním bitevní linii. Na stranách po těžké pěchotě je lehká pěchota a za hlavní bitevní linií jsou střelecké jednotky. Městská zeď musí být prolomena aby došlo k boji ve městě. Pokud jedna ze stran porazí nepřátelskou hlavní linii je bitva u konce. Není-li dostatečný počet těžké pěchoty, bitevní linie budou doplněny jednotkami, které pravděpodobně nebudou dostatečně silné v boji na blízko. Tyto pozice, nezávisle na velikosti města jsou kapacitně omezené. Jednotky které se nevejdou do těchto pozic se boje nezúčastní a budou čekat v záloze dokud nebudou v případě potřeby povoláni do boje. Vlastnosti jednotek byly kompletně změněny. Včetně nákladů na výcvik a jejich údržbu. V generálech jsou sníženy. Podrobné informace o bitevním systému naleznete v Ikipedii.
 • Vylepšení - Vrhač kopí: vrhač kopí je nová pěchotní jednotka.
 • Vylepšení - Tutoriál pro nováčky: ve hře byl zabudován tutoriál v osmi krocích. Během tutoriálu poradci upozorňují na nejdůležitější první kroky hráče začínající Ikariam.
 • Vylepšení - Barbarské vesnice: nyní existují barbarské vesnice na ostrove kde máte hlavní město. Smí být vydrancováni až 10krát. Síla barbarů a kořist při vydrancování se postupně zvyšuje každým útokem. Tímto se dá ozkoušet nový bojový systém bez toho, aniž by jste si udělali nové nepřátele.
 • Vylepšení - Globální zprávy: byl vložen do hry nový způsob jak vás informovat o důležitých zprávách.
 • Vylepšení - Seznam ostrovů: toto je tzv. táhni-pusť seznam zobrazený na světové mapě; můžete vybrat jaký ostrov chcete vycentrovat na mapě. Ostrovy kde máte svá města a vojáky se do seznamu zapíší automaticky. Dále můžete vložit dalších 5 dle vaší volby - s aktivovaným prémium účtem můžete přidat maximálně 25 ostrovů.
 • Oprava chyby - Nabídky surovin na tržišti nebyly smazány když se tržiště zbouralo.
 • Oprava chyby - Vojáci se občas stáhli do špatného města.
 • Oprava chyby - Docházelo k chybám při označování nové zprávy.
 • Oprava chyby- Zobrazovací chyba v dílně byla opravena.
 • Oprava chyby - Občas nebylo možné přijmout kulturní dohody.
 • Oprava chyby - Občas vesničané utekli když byli napadeni spojencem.
 • Oprava chyby - Když růst města stagnoval, smajlík spokojenosti obyvatel byl zobrazen jako nešťastný.

Pokud si chcete novou verzi vyzkoušet, tak můžete na test serveru.
Jinak ještě se neví kdy bude nasazená na naše servery, ale až se to dozvim, tak vás budu informovat.
Žádné komentáře